Domů : Podmínky internetu : Definice internetu

Internet

Internet je globální širokopásmová síť který spojuje počítačové systémy po celém světě. Zahrnuje několik velká šířka pásma datové linky, které tvoří internet “páteř"Tyto linky jsou připojeny k hlavnímu internetu náboje které distribuují data do jiných umístění, například webových serverů a ISP.

Abyste se mohli připojit k Internetu, musíte mít přístup k poskytovateli internetových služeb (ISP), který jedná jako prostředník mezi vámi a internetem. Většina ISP nabízí širokopásmové Přístup na internet přes a kabel, DSLnebo vlákno spojení. Když se připojujete k internetu pomocí veřejného Wi-Fi Wi-Fi router je stále připojen k ISP, který poskytuje přístup k internetu. I mobilní datové věže se musí připojit k poskytovateli internetových služeb, aby mohla připojeným zařízením poskytovat přístup k internetu.

Internet poskytuje různé možnosti on-line služby. Některé příklady zahrnují:

  • Web - sbírka miliard webových stránek, které můžete zobrazit pomocí webového prohlížeče
  • Email - nejběžnější způsob odesílání a přijímání zpráv online
  • sociální média - webové stránky a aplikace které lidem umožňují sdílet komentáře, fotografie a videa
  • Online hraní - hry, které lidem umožňují hrát spolu a proti sobě přes internet
  • Aktualizace softwaru - operační systém a aplikace aktualizace obvykle mohou staženo z internetu

V počátcích internetu se většina lidí připojovala k internetu pomocí domácího počítače a počítače dial-up modem. DSL a kabelové modemy nakonec poskytly uživatelům připojení „vždy zapnuto“. Nyní mobilní zařízení, jako je Tablety a smartphony, umožňují lidem být neustále připojeni k internetu. The Internet věcí změnila běžná zařízení a domácí systémy na „chytrá“ zařízení, která lze monitorovat a ovládat přes internet. Jak internet stále roste a vyvíjí se, můžete očekávat, že se stane ještě nedílnou součástí každodenního života.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici internetu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co internet znamená, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto internetovou definici užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.