Domů : Podmínky internetu : Definice ISP

ISP

Zkratka pro „poskytovatel internetových služeb“. ISP poskytuje přístup k internetu. Ať už jste doma nebo v práci, pokaždé, když se připojíte k internetu, je vaše připojení směrováno přes ISP.

Časní poskytovatelé internetových služeb poskytovali přístup k internetu prostřednictvím dial-up modemy. Tento typ připojení probíhal přes běžné telefonní linky a byl omezen na 56 Kbps. Na konci 1990. let začali ISP nabízet rychleji širokopásmové Přístup k internetu přes DSL a kabelové modemy. Někteří poskytovatelé internetových služeb nyní nabízejí vysokorychlostní optická připojení, která zajišťují přístup k internetu prostřednictvím kabely z optických vláken. Společnosti jako Comcast a Time Warner poskytují kabelové připojení, zatímco společnosti jako AT&T a Verizon poskytují přístup k internetu DSL.

Pro připojení k ISP potřebujete modem a aktivní účet. Když připojíte modem k telefonní nebo kabelové zásuvce ve vaší domácnosti, komunikuje s vaším ISP. ISP ověří váš účet a přiřadí váš modem IP adresa. Jakmile máte IP adresu, jste připojeni k internetu. Můžete použít a router (které může být samostatným zařízením nebo zabudováno do modemu) pro připojení více zařízení k internetu. Protože každé zařízení je směrováno přes stejný modem, budou všechny sdílet stejnou veřejnou IP adresu přidělenou ISP.

Poskytovatelé internetových služeb fungují jako rozbočovače na internetu, protože jsou často připojeni přímo k internetu páteř. Z důvodu velkého objemu provozu poskytovatelé internetových služeb vyžadují vysoké Šířka pásma připojení k internetu. Aby poskytovatelé internetu mohli nabídnout zákazníkům rychlejší rychlosti, musí poskytovatelé připojení k páteřnímu připojení přidat větší šířku pásma, aby se předešlo problémům. Toho lze dosáhnout upgradováním stávajících linek nebo přidáním nových.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici ISP. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená ISP, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici ISP užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.