Domů : O

O společnosti TechLib

TechLib je bezplatný online slovník pojmů týkajících se počítačů a internetu. Původní stránka TechLib byla spuštěna v roce 2005 a od té doby roste. Definice TechLib jsou k dispozici na webu i v mobilních aplikacích pro iOS a robot.

Cíl TechLib je jednoduchý - chceme, aby technické výrazy byly snadno srozumitelné. Namísto použití terminologie na vysoké úrovni jsou definice TechLib psány v jednoduchém každodenním jazyce. Věříme také, že zatímco definice počítačových výrazů jsou užitečné, jednoduché vysvětlení výrazů s příklady je ještě lepší. Proto většina definic na TechLib.com zahrnuje příklady z reálného života, jak se tento výraz používá.

Tech Factor

Některé výrazy v počítačovém slovníku TechLib se běžně používají a jejich pochopení vyžaduje jen málo technických znalostí. Jiné jsou méně časté a mohou mít definice, které obsahují pokročilejší terminologii. Z tohoto důvodu obsahuje každá definice „Tech Factor„hodnocení od 1 do 10. Termíny s faktory s nízkou technologií jsou základní termíny, které jsou dobře známé, zatímco termíny s faktory s vysokou technologií jsou pokročilejší a nepoužívají se tak často.

Nápověda

Pokud máte dotazy ohledně používání webu TechLib nebo mobilních aplikací, navštivte web Centrum nápovědy kde najdete odpovědi na často kladené otázky. Máte-li další dotazy nebo chcete navrhnout termín, prosím kontaktujte nás.