Domů : Hardwarové podmínky : Definice tabletu

Tableta

Tablet nebo tablet PC je přenosný počítač, který používá a dotykový displej jako primární vstupní zařízení. Většina tablet je o něco menší a váží méně než průměr notebook. Zatímco některé tablety obsahují rozkládací Klávesnice, další, například Apple iPad a Motorola Xoom nabízejí pouze vstup na dotykovou obrazovku.

Starší dotykové obrazovky tabletů byly navrženy pro práci s lehkými pery, ale většina moderních tabletů podporuje dotyky lidí. Mnoho tabletů nyní podporuje vícedotykové zadávání, které vám umožňuje provádět gesta více prsty, například přiblížením prstů k oddálení obrázku nebo oddálením prstů od sebe. Tablety bez fyzické klávesnice umožňují zadávat text pomocí rozbalovací klávesnice který se objeví na obrazovce.

Vzhledem k tomu, že tablety nepoužívají tradiční klávesnici a myš jako jejich primární formy vstupse Uživatelské rozhraní tabletu se liší od běžného notebooku. Například místo dvojitým kliknutím nejvíce otevřít program aplikace otevřete jediným klepnutím. Místo kliknutí na a Posuvník Chcete-li procházet oknem, většina aplikací pro tablety umožňuje posouvat obsah nahoru a dolů kdekoli v okně.

Protože počítače Tablet PC poskytují jiné rozhraní než tradiční počítače, nabízejí jedinečné možnosti pro grafické aplikace, hry a další programy. Vzhledem k jejich malému provedení jsou extrémně přenosné a lze je snadno uložit do batohu nebo aktovky. Přestože na tabletech chybí klávesnice a myš, jsou některé úkoly, jako je psaní dokumentů a psaní e-mailových zpráv, pro tablety obtížnější než tradiční počítače. Tablety jsou proto obecně považovány za příslušenství notebooků a počítačů stolních počítačů spíše než nahrazení.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici tabletu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Tablet znamená, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici tabletu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.