Domů : Podmínky internetu : Definice webového serveru

Web Server

Webový server je počítačový systém, který je hostitelem Webové stránky. Spouští software webového serveru, například Apache nebo Microsoft IIS, který poskytuje přístup k hostiteli webové stránky přes internet. Většina webových serverů je připojena k Internet prostřednictvím vysokorychlostního připojení a nabízí OC-3 nebo rychlejší přenos dat. Rychlé připojení k internetu umožňuje webovým serverům podporovat více připojení najednou bez zpomalení.

Jakýkoli počítač lze použít jako webový server, pokud je připojen k internetu a má příslušné software nainstalován. Většina webových serverů však je 1U systémy namontované na stojanu, což znamená, že jsou ploché, oříznuté počítače, které lze namontovat na serverový stojan. Většina Web hosting společnosti mají několik serverových rozvaděčů, z nichž každý obsahuje více serverů. Toto je prostorově nejefektivnější způsob hostování velkého počtu webových stránek z jednoho místa.

Webové servery obvykle hostují více webů. Některé hostí jen několik, zatímco jiné mohou hostit několik set. Webové servery, které hostují webové stránky pro více uživatelů, se nazývají „sdílené hostitele“. Toto je nejběžnější typ řešení hostování a používá se pro osobní weby, weby pro malé firmy a weby provozované malými organizacemi. Webové servery, které hostují webové stránky pouze pro jednu osobu nebo společnost, se nazývají „vyhrazení hostitelé“. Tyto typy servery jsou vhodné pro weby s vysokým provozem a weby, které vyžadují vlastní úpravy serveru. Vyhrazení hostitelé jsou také spolehlivější než sdílení hostitelé, protože existuje méně webů, které mohou způsobit úzká místa nebo jiné problémy se serverem.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici webového serveru. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená webový server, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici webového serveru užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.