Domů : Podmínky internetu : Stáhnout definici

Ke stažení

Stahování lze použít buď jako sloveso, nebo jako podstatné jméno. Jako sloveso označuje proces přijímání datum přes internet. Stahování je opakem nahrávánínebo odesílání dat do jiného systému přes internet. Jako podstatné jméno může stahování odkazovat na a soubor který je získán z Internet nebo proces stahování souboru.

Pokaždé, když používáte internet, stahujete data. Například při každé návštěvě a webové stránky, váš počítač nebo mobilní zařízení musí stáhnout soubor HTML, CSS, obrázky a veškerá další relevantní data za účelem zobrazení stránky ve vašem webový prohlížeč. Když kliknete na „Stáhnout nyní“ odkaz, váš prohlížeč začne stahovat konkrétní soubor, který můžete otevřít.

Můžete také stahovat data pomocí médií mimo web. Můžete například stahovat soubory pomocí FTP program, stáhnout e-mail zprávy s e-mailovým klientem a stahujte aktualizace softwaru přímo přes svůj operační systém. Stažení můžete zahájit ručně (například kliknutím na odkaz ke stažení), přestože většina stahování probíhá automaticky. Například vaše smartphone může stahovat e-mailové zprávy a aktualizace softwaru na pozadí, aniž byste o tom věděli.

I když si můžete stáhnout soubor, slovo „stáhnout“ může odkazovat také na samotný soubor. Běžný způsob, jak můžete vidět „stažení“ použité jako podstatné jméno, je v online reklamě, která říká „Stažení zdarma“. Tato fráze znamená, že kliknutím na odkaz ke stažení se stáhne soubor (často softwarový program nebo Instalátor) a používat jej zdarma. Podstatné jméno „stahování“ lze také použít jako slovo „přenos“ k popisu procesu stahování dat. Například program může zobrazit aktualizaci stavu, která říká „Probíhá stahování“ nebo „Stažení dokončeno“.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici stahování. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená stahování a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici stahování užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.