Domů : Podmínky internetu : Definice sociálních médií

Sociální média

Sociální média jsou sbírkou internetových komunit, které uživatelům umožňují vzájemnou interakci on-line. To zahrnuje webová fóra, wikia obsah vytvářený uživateli (UGC) webové stránky. Tento termín se však nejčastěji používá k popisu populárních social networking webové stránky, které zahrnují následující:

  1. Facebook - komunita online, která jednotlivým uživatelům umožňuje vytvářet osobní profily, sdílet fotografie a videa a zveřejňovat příspěvky na svých profilových stránkách nebo „časové osy“.
  2. Twitter - internetová služba, která lidem umožňuje publikovat rychlé aktualizace a zobrazit příspěvky nebo „tweety"dalších uživatelů, které sledují v reálném čase.
  3. LinkedIn - profesionální síťový web, který uživatelům umožňuje vytvářet profily, zveřejňovat životopisy a komunikovat s dalšími profesionály a uchazeči o zaměstnání.
  4. Pinterest - komunita online, která uživatelům umožňuje sdílet nápady a fotografie s ostatními „připínáním“ položek a jejich popisem na jejich profilových stránkách.

Sociální média se stala populární po příchodu Web 2.0, sbírka webových technologií používaných ke zvýšení dynamiky webových stránek a umožnění větší interakce uživatelů. Od té doby je poháněno rostoucím používáním mobilních zařízení, jako je Tablety a smartphony, které se běžně používají pro přístup ke službám sociálních médií. Ve skutečnosti většina webových stránek sociálních médií poskytuje také vlastní aplikace které usnadňují prohlížení a zveřejňování aktualizací na cestách.

Růst sociálních médií vedl také k dalšímu novému odvětví, kterému se říká marketing sociálních médií. Jedná se o propagační metody zaměřené spíše na sociální média než na tradiční reklamní plochy. Cílem marketingu na sociálních médiích je zvýšit povědomí o produktu nebo službě vyzváním uživatelů k lajku, sdílení, doporučení nebo +1 produktu nebo službě. Například fráze jako „Líbí se nám na Facebooku“ nebo „Sledujte nás na Twitteru“ povzbuzují uživatele k propagaci produktu nebo služby online.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici sociálních médií. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co sociální média znamenají, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici sociálních médií užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.