Domů : Hardwarové podmínky : Definice centra

Hub

Ve výpočetním světě existují dva primární typy rozbočovačů: 1) síťové rozbočovače a 2) rozbočovače USB.

1. Síťový rozbočovač

A síť hub je zařízení, které umožňuje více počítačům vzájemně komunikovat po síti. Má několik Ethernet porty, které slouží k propojení dvou nebo více síťových zařízení dohromady. Každý počítač nebo zařízení připojené k rozbočovači může komunikovat s jakýmkoli jiným zařízením připojeným k jednomu z ethernetových portů rozbočovače.

Rozbočovače jsou podobné spínače, ale nejsou tak „chytří“. Zatímco přepínače odesílají příchozí zprávy datum na konkrétní port, rozbočovače vysílají všechna příchozí data na všechny aktivní porty. Například pokud je k 8portovému rozbočovači připojeno pět zařízení, všechna data přijatá rozbočovačem jsou přenášena na pět aktivních portů. Tím je zajištěno, že se data dostanou na správný port, ale také to vede k neefektivnímu využití sítě Šířka pásma. Z tohoto důvodu se přepínače používají mnohem častěji než rozbočovače.

2. Rozbočovač USB

A USB hub je zařízení, které umožňuje více periferie k připojení prostřednictvím jediného USB přístav. Je navržen tak, aby zvýšil počet zařízení USB, která lze připojit k počítači. Pokud má váš počítač například dva porty USB, ale chcete připojit pět zařízení USB, můžete k jednomu z portů připojit čtyřportový rozbočovač USB. Rozbočovač vytvoří čtyři porty z jednoho, čímž získáte celkem pět portů. USB rozhraní umožňuje propojit rozbočovače USB dohromady a připojit až 127 zařízení k jednomu počítači.

Některé rozbočovače USB obsahují a napájenízatímco ostatní ne. Pokud připojujete základní zařízení jako a myš, klávesnicea USB flash disk, bezmotorový nebo „pasivní“ rozbočovač USB by měl fungovat dobře. Někteří však periferie, jako externí pevné disky a podsvícený Klávesnice, vyžadují další elektrickou energii. Aby tyto typy zařízení fungovaly prostřednictvím rozbočovače USB, možná budete muset použít napájený nebo „aktivní“ rozbočovač, který připojeným zařízením poskytuje energii 5 voltů.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Hubu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Hub, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Hubu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.