Domů : Podmínky softwaru : Definice aplikace

App

Aplikace je zkratka pro „aplikace„, což je totéž jako softwarový program. Zatímco aplikace může odkazovat na a program pro jakýkoli hardware platforma, nejčastěji se používá k popisu programů pro mobilní zařízení, jako např smartphony a Tablety.

Termín „aplikace“ popularizoval jablko když společnost vytvořila „App Store“ v roce 2008, rok po prvním iPhone byl vydán. S rostoucí popularitou obchodů iPhone a App Store se termín „aplikace“ stal standardním způsobem pro označení mobilních aplikací. Programy pro robot a Windows Phone se nyní také nazývají „aplikace“.

Na rozdíl od aplikací pro tradiční počítače (často nazývané „desktopové aplikace“), mobilní aplikace lze získat pouze prostřednictvím stahování z online obchodu s aplikacemi. Většina zařízení automaticky instalovat aplikace po stažení, což uživateli vytvoří bezproblémový proces instalace. Některé aplikace jsou zdarma, zatímco jiné je nutné zakoupit. Mobilní aplikace jsou však obvykle mnohem levnější než aplikace pro PC a mnoho z nich je k dispozici pouze za 99 centů. Ve skutečnosti je většina placených aplikací nižší než 10 $.

Jedním z důvodů, proč jsou mobilní aplikace levnější než desktopové, je to, že jsou často méně pokročilé a jejich vývoj vyžaduje méně zdrojů. Aplikace jsou omezeny na možnosti mobilního operačního systému (např iOS nebo Android), a proto nemusí nabízet tolik funkcí jako desktopový program. Například a textový procesor pro Android bude pravděpodobně mít podstatně méně funkcí než aplikace pro zpracování textu pro Windows. Většina aplikací je navržena tak, aby byla malá, rychlá a snadno použitelná. Na rozdíl od desktopových aplikací jsou aplikace určeny k použití na cestách a jsou vyvíjeny s výhodou malého dotykový displej rozhraní.

POZNÁMKA: Apple vydal Mac App Store v lednu 2011, který nabízí aplikace ke stažení pro Mac OS X. V tomto případě se termín „aplikace“ vztahuje na desktopové aplikace.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici aplikace. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co aplikace znamená, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici aplikace užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.