Domů : Hardwarové podmínky : Definice kabelového modemu

Kabelový modem

Kabelový modem je a periferní zařízení slouží k připojení k internetu. Funguje to znovu přemluvit kabelové televize a poskytuje vysokorychlostní přístup k internetu. Protože kabelové modemy nabízejí připojení vždy a rychle rychlost přenosu dat, jsou považovány širokopásmové zařízení.

Dial-up modemy, které byly v prvních letech internetu populární, nabízely rychlosti téměř 56 Kbps přes analogové telefonní linky. Nakonec, DSL a kabelové modemy nahradily vytáčené modemy, protože nabízejí mnohem vyšší rychlost. Rané kabelové modemy k dispozici download a nahrát rychlosti 1 až 3 Mbps, 20 až 60krát rychlejší než nejrychlejší vytáčené modemy. Dnes se standardní rychlosti kabelového připojení k internetu pohybují od 25 do 50 Mbps. Na špičkové úrovni nabízí Comcast službu „Xfinity Extreme“ s rychlostí až 505 Mb / s.

Většina kabelových modemů obsahuje standard RJ45 port, který se připojuje k Ethernet port v počítači nebo router. Vzhledem k tomu, že většina domácností nyní má několik zařízení s připojením na internet, jsou kabelové modemy obvykle připojeny k domácímu směrovači, což umožňuje přístup více zařízení k internetu. Některé kabelové modemy dokonce obsahují vestavěný bezdrátový router, což eliminuje potřebu druhého zařízení.

POZNÁMKA: Zatímco „kabelový modem“ zahrnuje slovo „modem“, nefunguje jako tradiční modem (což je zkratka pro „modulátor / demodulátor“). Kabelové modemy odesílají a přijímají informace digitálně, takže není třeba modulovat analogový signál.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici kabelového modemu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co kabelový modem znamená, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici kabelového modemu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.