Domů : Podmínky internetu : Definice telefonického připojení

Dial-up

Dial-up označuje internetové připojení, které je navázáno pomocí modem. Modem připojuje počítač ke standardním telefonním linkám, které slouží jako médium pro přenos dat. Když uživatel zahájí telefonické připojení, modem vytočí telefonní číslo poskytovatele internetových služeb (ISP), který je určen k příjmu telefonických hovorů. ISP poté naváže spojení, které obvykle trvá asi deset sekund a je doprovázeno několika pípnutími a bzučením.

Po navázání telefonického připojení je aktivní, dokud se uživatel neodpojí od ISP. Obvykle se to provádí výběrem možnosti „Odpojit“ pomocí softwaru ISP nebo obslužného programu modemu. Pokud je však telefonické připojení přerušeno příchozím telefonním hovorem nebo pokud někdo vyzvedne telefon v domácnosti, může být služba také odpojena.

V raných letech EU Internet, zejména v 1990. letech 56. století, bylo standardním způsobem připojení k internetu vytáčené připojení. Společnosti jako AOL, Prodigy a Earthlink nabídly vytáčenou službu po celých USA, zatímco několik menších společností nabídlo místní vytáčené připojení k internetu. Kvůli nízkým rychlostem (maximálně XNUMX Kbps) a potíže s neustálým odpojováním a opětovným připojením k ISP byla služba dial-up nakonec nahrazena DSL a kabelový modem připojení. Jak DSL, tak kabelové vedení, známé jako „širokopásmové„připojení, nabízejí rychlosti, které jsou více než stokrát rychlejší než vytáčené připojení, a poskytují připojení„ vždy zapnuto “. I když už nebudeme moci poslouchat zábavné bzučení a pípání starších modemů, určitě je hezké stáhnout data za zlomek času.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici telefonického připojení. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Dial-up znamená a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici telefonického připojení užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.