Domů : Hardwarové podmínky : Definice smartphonu

smartphone

Smartphone je mobilní telefon, který zahrnuje pokročilé funkce kromě telefonování a odesílání textových zpráv. Většina smartphonů má schopnost zobrazovat fotografie, přehrávat videa, kontrolovat a odesílat e-maily a procházet web. Moderní smartphony, například iPhone a robot založené telefony mohou provozovat třetí strany aplikace, který poskytuje neomezené funkce.

Zatímco smartphony původně používaly převážně obchodní uživatelé, staly se běžnou volbou i pro spotřebitele. Díky technologickému pokroku jsou moderní smartphony menší a levnější než dřívější zařízení. Uživatelé mají na výběr také mnohem širší škálu chytrých telefonů než dříve. Zatímco RIM Blackberry dominoval na trhu smartphonů po mnoho let, další výrobci jako Apple, HTC a Samsung nyní nabízejí také širokou škálu možností smartphonů. Toto zvýšení dostupnosti chytrých telefonů vedlo k odpovídajícímu poklesu využití standardu PDA, které nezahrnují možnosti telefonu.

Protože smartphony mají širokou škálu funkcí, vyžadují pokročilé software, podobně jako počítač operační systém. Software smartphonu zpracovává telefonní hovory, spouští aplikace a poskytuje uživateli možnosti konfigurace. Většina smartphonů obsahuje a USB připojení, které uživatelům umožňuje synchronizovat data se svými počítači a aktualizovat svůj smartphone software.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici smartphonu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Smartphone, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici chytrého telefonu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.