Domů : Podmínky softwaru : Definice ovladače

Řidič

Ovladač nebo ovladač zařízení je software program, který umožňuje konkrétní technické vybavení zařízení pro práci s počítačem operační systém. Ovladače mohou být vyžadovány pro interní součásti, například grafické karty a optická média disky, stejně jako externí periferie, Jako tiskárny a monitory.

Nejmodernější hardware je „plug and play„,“ což znamená, že zařízení budou fungovat bez nutnosti instalace ovladače. Nicméně, i když operační systém rozpozná hardwarové zařízení, Instalace správné ovladače mohou poskytovat další možnosti a funkce zařízení. Například většina myši pracovat automaticky, když jsou připojeni k a PC. Instalace příslušného ovladače myši vám však může umožnit přizpůsobit funkci každého tlačítka a upravit citlivost myši. Nějaký klávesnice ovladače vám umožňují přiřadit funkce konkrétním klávesám, například ovládání hlasitosti nebo konkrétní otevření aplikace.

Existuje několik různých způsobů instalace ovladačů. U některých zařízení, například tiskárny, operační systém může automaticky najít a nainstalovat správné ovladače, když je zařízení připojeno. V ostatních případech lze ovladače nainstalovat z a CD or DVD dodáváno s hardwarem. Pokud není k dispozici žádný disk, můžete si obvykle stáhnout nejnovější ovladače z webu výrobce v sekci „Podpora“ nebo „Stahování“. Většina ovladačů ke stažení obsahuje Instalátor který automaticky nainstaluje potřebné soubory, když otevřete stažený soubor.

Přípony souborů: .DRV, . Dll, .sys, .KEXT

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici ovladače. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Driver, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici ovladače užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.