Domů : Hardwarové podmínky : Počítačová definice

Počítač

Technicky je počítač programovatelný stroj. To znamená, že může provádět naprogramovaný seznam pokynů a reagovat na nové pokyny, které dostává. Dnes se však tento termín nejčastěji používá k označení stolních a přenosných počítačů, které většina lidí používá. Když se odkazuje na model pro stolní počítače, termín „počítač“ se technicky vztahuje pouze na samotný počítač - nikoli na monitor, klávesnici a myš. Přesto je přijatelné označovat vše společně jako počítač. Pokud chcete být opravdu technický, box, který drží počítač, se nazývá „systémová jednotka“.

Některé z hlavních částí osobního počítače (nebo PC) zahrnují základní desku, procesor, paměť (nebo RAM), pevný disk a grafickou kartu. Zatímco osobní počítače jsou dnes zdaleka nejběžnějším typem počítačů, existuje několik dalších typů počítačů. Například „minipočítač“ je výkonný počítač, který dokáže podporovat mnoho uživatelů najednou. „Sálové počítače“ jsou velké a výkonné počítače, které mohou provádět miliardy výpočtů z více zdrojů najednou. A konečně, „superpočítač“ je stroj, který dokáže zpracovat miliardy instrukcí za sekundu a slouží k výpočtu extrémně složitých výpočtů.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici počítače. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Počítač, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici počítače užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.