Domů : Hardwarové podmínky : Definice klávesnice

klávesnice

Jak název napovídá, klávesnice je v zásadě klávesnicí. Spolu s myší je klávesnice jedním z primárních vstupních zařízení používaných s počítačem. Design klávesnice pochází z původních klávesnic psacího stroje, které uspořádaly písmena a číslice způsobem, který zabraňoval zaseknutí pruhů typu při rychlém psaní. Toto rozložení klávesnice je známé jako QWERTY design, který získává své jméno od prvních šesti písmen v levém horním rohu klávesnice.

Zatímco design počítačových klávesnic mohl pocházet z psacích strojů, dnešní klávesnice mají také mnoho dalších kláves. Upravit klávesy, například Control, Alt / Option a Command (Mac) nebo klávesu Windows (Windows), lze použít společně s dalšími klávesami jako „klávesové zkratky“ k provádění určitých operací. Například stisknutím klávesy Command-S (Mac) nebo Control-S (Windows) obvykle uložíte dokument nebo projekt, na kterém pracujete. Většina dnešních počítačových klávesnic má také řadu funkčních kláves (F1 až F16) podél horní části klávesnice, klávesy se šipkami uspořádané v obráceném T a numerickou klávesnici na pravé straně. Některé klávesnice mají ještě více tlačítek, což vám umožňuje měnit hlasitost systému, vysunout disk CD nebo otevřít programy, jako je e-mail nebo webový prohlížeč.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici klávesnice. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Keyboard, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici klávesnice užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.