Domů : Hardwarové podmínky : Definice PC

PC

Zkratka pro „osobní počítač“. Počítače jsou tím, co většina z nás denně používá pro pracovní nebo osobní použití. Typický počítač obsahuje a systémová jednotka, monitorovat, klávesnice, a myš. Většina počítačů dnes má také síťové nebo internetové připojení a také porty pro připojení periferní zařízení, jako jsou digitální fotoaparáty, tiskárny, skenery, reproduktory, externí pevné disky a další součásti.

Osobní počítače nám umožňují psát dokumenty, vytvářet tabulky, sledovat naše finance, hrát hry a dělat mnoho dalších věcí. Pokud je počítač připojen k internetu, lze jej použít k procházení webu, kontrole e-mailů, komunikaci s přáteli prostřednictvím programů pro rychlé zasílání zpráv a download soubory. Počítače se staly tak nedílnou součástí našich životů, že je těžké si představit život bez nich!

Zatímco PC znamená „osobní počítač“, termín může být trochu nejednoznačný. To je proto, že Nepromokavý plášť počítače často kontrastují s počítači PC, přestože počítače Mac jsou technicky také počítače PC. Samotný Apple však použil výraz „PC“ Windows stroje, na rozdíl od vlastních počítačů, které se nazývají „Macy“. Zatímco dilema Mac / PC přetrvává, počítače mohou vždy kontrastovat s jinými typy počítačů, například sálové počítače a Server počítače, například webové servery a síťové souborové servery. Jinými slovy, pokud používáte počítač doma nebo v práci, můžete jej bezpečně nazvat PC.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici PC. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená PC, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici počítače užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.