Domů : Podmínky softwaru : Definice instalačního programu

Instalační

Chcete-li do počítače nainstalovat nový software, musíte často spustit instalační program. Tento program rozbalí komprimovaná data obsažená v instalačním programu a zapíše nové informace na váš pevný disk. Zatímco některé instalační programy nepoužívají komprimovaná data, většina používá určitou úroveň komprese, protože snižuje velikost souborů obsažených v instalačním programu. To je užitečné zejména při stahování programů nebo aktualizací softwaru z Internetu.

Instalační program může buď instalovat nový program v počítači nebo můžete aktualizovat program aktuálně na pevném disku. Může také aktualizovat nebo přidat soubory do vašeho operační systém. Většinu instalačních programů lze spustit pouhým poklepáním na ikonu instalačního programu a následným výběrem složky, do které chcete software nainstalovat. Pěkná věc na instalačních programech je, že dělají veškerou práci za vás, dekomprimují a zapisují data na pevný disk. Jakmile je instalační program hotový, můžete často ihned použít nový nebo aktualizovaný software. Pokud byly nainstalovány nějaké systémové soubory, budete před použitím nového softwaru vyzváni k restartování počítače. Důvodem je, že systémové soubory lze načíst pouze v průběhu počítače bota proces.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici instalačního programu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Installer, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici instalačního programu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.