Domů : Hardwarové podmínky : Definice DVD

DVD

Zkratka „Digital Versatile Disc“. DVD je typ optická média slouží k ukládání digitální data. Má stejnou velikost jako a CD, ale má větší kapacita skladu. Některá DVD jsou formátována speciálně pro přehrávání videa, zatímco jiná mohou obsahovat různé typy datum, Jako software programy a počítačové soubory.

Původní formát „DVD-Video“ byl standardizován v roce 1995 konsorciem elektronických společností, včetně společností Sony, Panasonic, Toshiba a Philips. Poskytlo to řadu vylepšení analogový Pásky VHS, včetně kvalitnějšího videa, širokoúhlých poměrů stran, vlastních nabídek a značek kapitol, které vám umožní přeskočit do různých částí videa. DVD lze také sledovat opakovaně, aniž by se snížila kvalita videa, a samozřejmě není třeba jej převíjet. Na standardní video DVD lze uložit 4.7 GB dat, což je dostatečné množství pro uložení více než 2 hodin videa v rozlišení 720p řešení, Za použití MPEG-2 komprese.

DVD se také používají k distribuci softwaru programy. Od některých aplikace a další software (např Clip Art sbírky) jsou příliš velké na to, aby se vešly na jedno 700 MB CD, DVD poskytují způsob distribuce velkých programů na jeden disk. Zapisovatelná DVD také poskytují způsob, jak uložit velké množství souborů a zálohování data. Mezi zapisovatelné formáty DVD patří DVD-R, DVD + R, DVD-RW, DVD + RW, a DVD-RAM. Zatímco počátkem roku 2000 způsobovaly různé zapisovatelné formáty DVD mnoho problémů s nejasnostmi a nekompatibilitou, většina jednotek DVD nyní podporuje kromě DVD-RAM všechny formáty.

Na standardní DVD se vejde 4.7 GB dat, ale varianty původního formátu DVD mají větší kapacitu. Například dvouvrstvý disk DVD (který má dvě vrstvy dat na jedné straně disku) může uložit 8.5 GB dat. Na oboustranný disk DVD lze uložit 9.4 GB dat (4.7 x 2). Na dvouvrstvý oboustranný disk DVD lze uložit 17.1 GB dat. Většina formátů s větší kapacitou nepodporuje samostatný DVD přehrávače, ale lze je použít s mnoha počítačovými DVD pohony.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici DVD. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená DVD, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici DVD užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.