Domů : Hardwarové podmínky : Definice tiskárny

Tiskárna

Tiskárna je výstupní zařízení který tiskne papírové dokumenty. To zahrnuje textové dokumenty, obrázky nebo jejich kombinaci. Dva nejběžnější typy tiskáren jsou inkjet a laserové tiskárny. Spotřebitelé běžně používají inkoustové tiskárny, zatímco laserové tiskárny jsou pro podniky typickou volbou. Jehličkové tiskárny, které jsou stále vzácnější, se stále používají pro základní tisk textu.

Tištěný výstup vyrobený tiskárnou se často nazývá a hard copy, což je fyzická verze elektronického dokumentu. Zatímco některé tiskárny mohou tisknout pouze černobílé pevné kopie, většina dnešních tiskáren dokáže tisknout barevné výtisky. Mnoho domácích tiskáren ve skutečnosti nyní může vytvářet vysoce kvalitní fotografické výtisky, které konkurují profesionálně vyvinutým fotografiím. Je to proto, že moderní tiskárny mají vysokou DPI (body na palec) nastavení, které umožňuje dokumenty tisknout velmi jemně řešení.

Aby bylo možné vytisknout dokument, musí být elektronická data odeslána z počítače do tiskárny. Mnoho softwarových programů, jako např textové procesory a programy pro úpravu obrázků, v nabídce Soubor vyberte možnost „Tisk ...“. Když vyberete „Tisk“, obvykle se zobrazí Tisk Dialogové okno. Toto pole umožňuje vybrat nastavení tiskového výstupu před odesláním dokumentu do tiskárny. Po výběru příslušného nastavení můžete stisknout tlačítko Tisk, které odešle dokument do tiskárny.

Aby mohl být dokument vytištěn, musí být tiskárna zapnutá a připojená k počítači. Většina moderních tiskáren je připojena pomocí standardu USB kabel. Některé tiskárny však lze bezdrátově připojit k jednomu nebo více počítačům přes a Wi-Fi síť. Můžete také použít více než jednu tiskárnu na jednom počítači, pokud je to správné ovladače Jsou nainstalovány.

Zatímco tiskárny jsou proslulé tím, že se rozpadají v nevhodných dobách, moderní tiskárny jsou naštěstí spolehlivější než tiskárny z minulosti. Samozřejmostí je, že budete mít po ruce i další inkoustové nebo tonerové kazety.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici tiskárny. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Printer, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici tiskárny užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.