Domů : Hardwarové podmínky : Definice hardwaru

technické vybavení

Počítačový hardware se týká fyzických částí počítače a souvisejících zařízení. Interní hardwarová zařízení zahrnují základní desky, pevné disky, a RAM. Zahrnují externí hardwarová zařízení monitory, klávesnice, myši, tiskárny a skenery.

Interní hardwarové součásti počítače jsou často označovány jako součásti, zatímco externí hardwarová zařízení se obvykle nazývají periferie. Společně spadají do kategorie počítačového hardwaru. software, na druhé straně, se skládá z programů a aplikací, které běží na počítačích. Protože software běží na hardwaru počítače, softwarové programy často mají Požadavky na systém seznam minimálního hardwaru požadovaného pro spuštění softwaru.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici hardwaru. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Hardware, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici hardwaru užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.