Domů : Podmínky softwaru : Instalovat definici

instalovat

Většina softwarových programů vyžaduje, abyste je před použitím nejprve nainstalovali do počítače. Například pokud si koupíte Microsoft Office, musíte jej nainstalovat do počítače, než budete moci spustit některý ze zahrnutých programů, jako je Word nebo Excel. Software můžete nainstalovat z disku CD nebo DVD, externího pevného disku nebo z počítače připojeného k síti. Můžete také nainstalovat aktualizaci programu nebo softwaru ze souboru staženého z Internetu.

Instalace softwarového programu zapíše potřebná data pro spuštění programu na pevný disk. Často Instalátor program dekomprimuje data obsažená v instalačním programu bezprostředně před zápisem informací na pevný disk. Aktualizace softwaru, které se obvykle stahují z Internetu, fungují stejným způsobem. Když spustíte aktualizaci, instalační soubor dekomprimuje data a poté aktualizuje správný program nebo operační systém.

Instalace softwaru je obvykle jednoduchý proces. Zahrnuje to poklepání na ikonu instalačního programu a následné kliknutí na „Souhlasím“, když se objeví licenční smlouva. Možná si budete muset vybrat, do jaké složky na pevném disku chcete software nainstalovat, ale často si to instalační program vybere za vás. Některý software lze nainstalovat jednoduchým přetažením složky nebo aplikačního programu na pevný disk. Ať tak či onak, instalace softwaru je poměrně jednoduchý proces a neměl by být zastrašující. Pokud si můžete uvařit večeři v mikrovlnné troubě, můžete si nainstalovat vlastní software.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici instalace. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co instalace znamená, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici instalace užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.