Domů : Podmínky softwaru : Definice softwaru

software

Počítačový software je obecný pojem, který popisuje počítačové programy. Související pojmy jako softwarové programy, aplikace, skripty a sady instrukcí spadají do kategorie počítačového softwaru. Proto, Instalace nové programy nebo aplikace v počítači jsou synonymem instalace nového softwaru do počítače.

Software může být obtížně popsatelný, protože je „virtuální“ nebo není fyzický jako počítač technické vybavení. Software místo toho sestává z řádků kódu napsaných počítačovými programátory, které byly zkompilovány do počítačového programu. Softwarové programy jsou uloženy jako dvojitý data zkopírovaná do počítače pevný disk, když je nainstalován. Protože je software virtuální a nezabírá žádný fyzický prostor, je mnohem jednodušší (a často levnější) upgradovat než počítačový hardware.

Zatímco na své nejzákladnější úrovni se software skládá z binárních dat, CD-ROM, DVD„a další typy médií, která se používají k distribuci softwaru, lze také nazvat softwarem. Když si tedy kupujete softwarový program, často se dodává na disku, který je fyzickým prostředkem pro uložení softwaru.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici softwaru. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Software, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici softwaru užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.