Domů : Hardwarové podmínky : Definice monitoru

monitor

Pojem „monitor“ se často používá jako synonymum pro „obrazovku počítače“ nebo „displej“. Monitor zobrazuje uživatelské rozhraní počítače a otevřené programy, což uživateli umožňuje pracovat s počítačem, obvykle pomocí klávesnice a myš.

Starší počítačové monitory byly vyrobeny pomocí katodových trubic (CRT), což je dost ztížilo a způsobili, že zabrali spoustu místa na stole. Většina moderních monitorů se vyrábí pomocí LCD technologie a běžně se označují jako ploché obrazovky. Tyto tenké monitory zabírají mnohem méně místa než starší displeje CRT. To znamená, že lidé s LCD monitory mají více místa na stole, aby se zahltili hromadami papírů, per a dalších předmětů.

„Monitor“ lze také použít jako sloveso. Správce sítě může sledovat síťový provoz, což znamená, že provoz sleduje, aby se ujistil Šířka pásma využití je v určitém limitu a kontroluje, jaké externí zdroje se mohou pokoušet o přístup k síti. Softwarové programy mohou monitorovat systém procesor výkon stejně jako RAM a pevný disk používání.

A konečně, monitory také odkazují na reproduktory používané ke sledování zvuku. Zvukoví inženýři obvykle k poslechu nahrávek používají „studiové monitory“. Tyto špičkové reproduktory umožňují technikům přesně promíchat a zvládnout zvukové stopy. Směšovač zvuku by tedy mohl vizuálně monitorovat záznam pomocí monitoru počítače a současně monitorovat zvuk pomocí zvukových monitorů. Jak můžete říct, „monitor“ slouží jako spíše víceúčelové slovo.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Monitoru. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Monitor, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici monitoru užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.