Domů : Podmínky softwaru : Definice programu

Program

Program je běžný počítačový termín, který lze použít jako podstatné jméno i sloveso. Program (podstatné jméno) je spustitelný software který běží na počítači. Je to podobné jako a skript, ale je často mnohem větší a nevyžaduje ke spuštění skriptovací modul. Místo toho se program skládá z sestaven kód, který lze spustit přímo z počítače operační systém.

Mezi příklady programů patří internetové prohlížeče, textové procesory, e-mailoví klienti, videohry a systémové nástroje. Tyto programy se často nazývají aplikace, které lze použít jako synonymum pro „softwarové programy“. Ve Windows mají programy obvykle . EXE přípona souboru, zatímco programy Macintosh mají .APLIKACE prodloužení.

Když se „program“ používá jako sloveso, znamená to vytvoření softwarového programu. Například programátoři vytvářejí programy psaním kódu, který dává počítači pokyn, co má dělat. Funkce a příkazy napsané programátorem jsou souhrnně označovány jako Zdrojový kód. Po dokončení kódu se soubor nebo soubory zdrojového kódu zkompilují do spustitelného programu.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Programu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Program znamená, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici programu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.