Touchscreen
Dotykový displej je displej, který slouží také jako vstupní zařízení. Některé dotykové obrazovky vyžadují speciální pero vstup, ačkoli většina moderních dotykových obrazovek detekuje lidský dotek. Jelikož zařízení s dotykovou obrazovkou přijímají vstup přímo přes obrazovku, nevyžadují externí vstupní zařízení, například myši a Klávesnice. Díky tomu jsou dotykové obrazovky ideální pro počítačové kiosky i pro přenosná zařízení, jako je Tablety a smartphony.
Zatímco dotyková obrazovka může vypadat jako běžný displej, obrazovka obsahuje několik dalších vrstev, které detekují vstup. První vrstva je tvrdá ochranná vrstva, která chrání skutečný displej a komponenty dotykové obrazovky. Pod ochrannou vrstvou je elektronická mřížka, která detekuje vstup. Většina moderních dotykových obrazovek používá pro tuto mřížku kapacitní materiál, ve kterém se elektrický náboj mění, kdekoli se dotknete obrazovky. Pod vrstvou dotykové obrazovky je LCD vrstva, která se používá pro skutečné zobrazení.
Zatímco dřívější dotykové obrazovky dokázaly detekovat pouze jeden vstupní bod najednou, moderní dotykové obrazovky podporují „vícedotykové“ zadávání. Tato technologie, kterou si oblíbil originál iPhone, umožňuje obrazovce detekovat více pohybů prstů najednou. Například na některých zařízeních s dotykovou obrazovkou můžete obrázek otáčet otočením tří prstů ve směru nebo proti směru hodinových ručiček. Mnoho aplikací s dotykovou obrazovkou také umožňuje přiblížit a oddálit roztažením dvou prstů od sebe nebo sevřením.
Díky vícedotykovému a dalšímu vylepšení technologie dotykové obrazovky se dnešní dotykové obrazovky používají snadněji a přirozeněji než dřív. Ve skutečnosti vylepšená technologie dotykové obrazovky významně přispěla k popularitě iPad a další počítače Tablet PC.