Domů : Podmínky softwaru : Definice iOS

iOS

iOS je mobilní zařízení operační systém vyvinutý společností Apple. Původně se jmenoval iPhone OS, ale v červnu 2009 byl přejmenován na iOS. IOS aktuálně běží na iPhone, iPod dotknout se a iPad.

Stejně jako moderní operační systémy pro stolní počítače i iOS používá grafické uživatelské rozhraní nebo GUI. Jelikož se však jedná o mobilní operační systém, je iOS navržen všude kolem dotykový displej spíše než a klávesnice a myš. Například aplikace nebo „aplikace“ lze otevřít jediným klepnutím, nikoli dvojitým kliknutím. Různé obrazovky lze prohlížet přejetím prstem po obrazovce, spíše než kliknutím na otevřená okna.

Vzhledem k tomu, že iOS je navržen tak, aby byl jednoduchý a snadno použitelný, neobsahuje několik funkcí nalezených v tradičním operačním systému. Například nemůžete spravovat soubory a Složky jako můžete dovnitř Mac OS X or Windows. Máte také omezený přístup k nastavení systému iOS. Místo úpravy předvoleb aplikace v rámci každého programu je třeba většinu nastavení upravit v aplikaci Nastavení. I když můžete spustit více programů najednou, můžete zobrazit pouze jeden otevřený program najednou.

Zatímco Apple iOS poskytuje více základní Uživatelské rozhraní než Mac OS X, každá nová verze přidává více funkcí. Například iOS 2 poskytoval přístup do App Store, který uživatelům umožňoval stahovat a instalovat aplikace třetích stran do svých iPhonů. Přidán iOS 3 kopie a pasta funkčnost a podpora iPadu. iOS 4 byla první podporovanou verzí multitasking a přidal funkci GameCenter. iOS 5 představil hlasového asistenta Siri (k dispozici pouze pro iPhone 4S) a poskytl nové funkce cloudového připojení.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici iOS. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená iOS, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici iOS užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.