Domů : Podmínky softwaru : Definice API

API

Zkratka pro "Application Programming Interface." API je sada příkazů, funkce, protokolya objekty, které mohou programátoři použít k vytvoření software nebo komunikovat s externím systémem. Poskytuje Vývojáři se standardními příkazy pro provádění běžných operací, aby nemuseli psát kód úplně od začátku.

API jsou k dispozici pro stolní i mobilní zařízení operační systémy, Windows Například API poskytuje vývojářům Uživatelské rozhraní ovládací prvky a prvky, jako jsou okna, posuvníky a dialogových oknech. Poskytuje také příkazy pro přístup k souboru souborový systém a provádění operací se soubory, jako je vytváření a mazání souborů. Kromě toho obsahuje Windows API vytváření sítí příkazy, které lze použít k odesílání a přijímání dat přes místní síť nebo internet.

Mobilní rozhraní API, například iOS API, poskytují příkazy pro detekci dotykový displej zadávání, například klepání, bíta rotující. Zahrnuje také běžné prvky uživatelského rozhraní, například vyskakovací klávesnici, vyhledávací lištu a lištu karet, která poskytuje navigační tlačítka v dolní části obrazovky. Rozhraní iOS API také obsahuje předdefinované funkce pro interakci s hardwarem zařízení iOS, jako je kamera, mikrofon nebo reproduktory.

Rozhraní API operačního systému jsou obvykle integrována do sada pro vývoj softwaru pro příslušný program. Například Apple Xcode IDE umožňuje vývojářům přetahovat prvky do rozhraní aplikace. Poskytuje také seznam dostupných funkcí a zahrnuje syntax zvýraznění známých prvků a příkazů.

Zatímco API operačního systému mají robustní sadu funkcí, jiné typy API jsou mnohem základní. Například a webová stránka může poskytnout API pro webové vývojáře, které jim umožní přístup ke konkrétním informacím z webu. Webové rozhraní API může být stejně jednoduché jako sada XML prvky s několika základními příkazy pro získání informací.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici API. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená API, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici API užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.