Domů : Hardwarové podmínky : Definice iPhone

iPhone

IPhone je a smartphone vyvinutý společností Apple. První iPhone byl vydán v červnu 2007 a aktualizovaná verze byla od té doby vydávána zhruba každý rok. Zatímco iPhone byl původně k dispozici pouze zákazníkům AT&T, iPhone 4 byl vydán v síti Verizon v únoru 2010.

IPhone má elegantní minimalistický design a liší se od ostatních smartphonů nedostatkem tlačítek. Většina operací na iPhone se provádí pomocí dotykové obrazovky. K jediným fyzickým tlačítkům patří tlačítko spánku / probuzení, přepínač ztlumení zvuku, tlačítka pro zvýšení / snížení hlasitosti a tlačítko Domů. Všechny verze iPhone mají zadní kameru, ale iPhone 4 představil přední kameru, kterou lze použít pro videohovory uskutečňované pomocí funkce FaceTime. IPhone 4 také zahrnoval prvních 960 x 640 pixelů “sítnice displeje, "který má dvojnásobek řešení předchozích displejů iPhone.

IPhone 5 a 5s měly stejné rozlišení obrazovky jako iPhone 4. iPhone 6, který byl vydán v září 2014, poskytoval větší 4.7 "displej s 1334x750 pixelů. IPhone 6 Plus, který byl vydán současně, přišel s ještě větším 5.5palcovým displejem s rozlišením 1920x1080 pixelů. IPhone 7 a 7 Plus mají stejnou velikost obrazovky jako 6 a 6 Plus.

Interně iPhone provozuje iOS, an operační systém vyvinutý společností Apple pro přenosná zařízení. To umožňuje iPhonu spouštět „aplikace“ nebo aplikace vyvinut speciálně pro iPhone. Aplikace mohou být staženo z Apple App Store, ke kterému lze přistupovat prostřednictvím iTunes nebo přímo z integrované aplikace App Store pro iPhone. V App Storu jsou k dispozici stovky tisíc aplikací, které iPhonu poskytují neomezené funkce.

Mezi příklady aplikací pro iPhone patří Tech Lib (pro tento web) a Slangit, slangový slovník.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici iPhonu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená iPhone, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici iPhonu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.