Domů : Podmínky softwaru : Definice Androidu

robot

Android je mobilní zařízení operační systém vyvinutý společností Google. Používá ji několik smartphony a Tablety. Mezi příklady patří Sony Xperia, Samsung Galaxy a Google Nexus One.

Operační systém Android (OS) je založen na systému Linux jádro. Na rozdíl od Apple iOS, Android je open source, což znamená, že vývojáři mohou upravit a přizpůsobit operační systém pro každý telefon. Různé telefony se systémem Android proto často mají různá grafická uživatelská rozhraní GUI i když používají stejný OS.

Telefony Android mají obvykle několik integrovaných funkcí aplikace a také podporovat programy třetích stran. Vývojáři mohou vytvářet programy pro Android pomocí bezplatné vývojářské sady softwaru pro Android (SDK). Programy pro Android jsou napsány Jáva a běžet přes virtuální stroj Java JVM který je optimalizován pro mobilní zařízení. Soubor „Dalvik“ JVM byl používán prostřednictvím systému Android 4.4 a byl nahrazen systémem Android Runtime nebo „ART“ v systému Android 5.0. Uživatelé mohou download a nainstalujte Android aplikace z Google Play a dalších míst.

Pokud si nejste jisti, jaký operační systém váš telefon nebo tablet používá, můžete zobrazit informace o systému výběrem možnosti „O aplikaci“ v nabídce Nastavení. To je také dobrý způsob, jak zkontrolovat, zda vaše zařízení splňuje požadavky dané aplikace Požadavky na systém. Název „Android“ pochází z výrazu android, což je robot navržený tak, aby vypadal a choval se jako člověk.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici systému Android. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Android znamená, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Androidu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.