Domů : Technické termíny : Definice vývojáře

Vývojka

v IT svět, vývojář je člověk, který něco vytváří pomocí počítače. Termín zahrnuje mnoho typů obsahu, jako je software, Webové stránkya písemný materiál. Proto jsou vývojáři často označováni konkrétnějšími názvy. Mezi běžné příklady patří 1) vývojáři softwaru, 2) weboví vývojáři a 3) vývojáři obsahu.

1. Softwarový vývojář je někdo, kdo vytváří software programy. Vývojáři softwaru mají často konkrétnější tituly, například programátor, softwarový analytik nebo softwarový inženýr. Softwarový programátor je například někdo, kdo píše Zdrojový kód které lze spustit jako skript or sestaven do spustitelného programu. Softwarový analytik poskytuje požadavky a specifikace softwarového programu a může také pomoci s programováním softwaru. Softwarový inženýr je osoba, která navrhuje aplikace od základů a často dohlíží na vývoj softwarových programů.

2. Webový vývojář je osoba, která vytváří a udržuje webové stránky. Technicky může vykonávat specializovanější výkony vývoj webových aplikací úkoly, jako je kódování HTML, psaní CSSa publikování obsahu online. Ačkoli web design je podkategorií webového vývoje, mohou se weboví designéři nazývat také webovými vývojáři, protože mezi těmito dvěma profesemi dochází k velkému překrývání. Osoba, která udržuje obsah webové stránky a odpovídá na e-maily návštěvníků, se nazývá a webmaster.

3. Vývojář obsahu, nazývaný také producent obsahu, je někdo, kdo vytváří publikovatelný obsah. Toto je často webový obsah, i když to může být materiál pro tištěnou publikaci, jako je časopis nebo technická příručka. Obsah obvykle obsahuje původní text, který může být publikován jako novinový článek, blognebo jiný typ článku. Může také obsahovat obrázky nebo videoklipy, které jsou relevantní pro článek.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici vývojáře. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Developer a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici vývojáře užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.