Domů : Technické termíny : Definice systému souborů

File System

Většina lidí má na pevném disku svého počítače několik tisíc souborů, takže si představte, jak těžké by bylo něco najít, kdyby soubory nebyly uspořádány. Naštěstí všichni pevné disky použijte souborový systém, který organizuje všechny soubory na disku. Systém souborů se vytvoří při inicializaci nebo formátování pevného disku. Nastaví kořenový adresář a následné adresáře pod ním. Souborový systém umožňuje vytvářet nové soubory a složky, které se přidávají do různých částí „stromů souborů“ na pevném disku.

Například váš pevný disk pravděpodobně obsahuje samostatné složky pro programy, dokumenty, obrázky, hudbu a filmové soubory. V těchto složkách jsou pravděpodobně další složky, které dále organizují vaše soubory. Všechny tyto složky (nebo adresáře) jsou organizovány souborovým systémem vašeho počítače. V počítači je také několik složek operační systém používá k ukládání systémových souborů, jako jsou spouštěcí data a předvolby systému. Některé z těchto složek jsou pro uživatele neviditelné, ale jsou rozpoznány souborovým systémem počítače.

Starší počítače se systémem Windows používaly souborový systém s názvem FAT32, zatímco novější počítače se systémem Windows používají NTFS. Počítače Macintosh používaly HFS souborový systém po dlouhou dobu, ale nyní používejte aktualizovanou verzi HFS nazvanou HFS +. I když obvykle nepotřebujete znát všechny podrobnosti o souborovém systému vašeho počítače, je hezké vědět, že vždy pracuje na zachování organizace souborů.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici systému souborů. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená File System, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici systému souborů užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.