Domů : Podmínky softwaru : Definice Windows

Windows

Windows je řada operační systémy vyvinutý společností Microsoft. Každá verze systému Windows obsahuje a grafické uživatelské rozhraní, S desktop který umožňuje uživatelům prohlížet soubory a složky v systému Windows okna. Za poslední dvě desetiletí byl Windows nejpoužívanějším operačním systémem pro osobní počítače počítače.

Microsoft Windows je určen jak pro domácí práci, tak pro profesionální účely. Mezi dřívější verze domácích vydání systému Windows patří Windows 3.0 (1990), Windows 3.1 (1992), Windows 95 (1995), Windows 98 (1998), Windows Me (2000), Windows XP (2001) a Windows Vista (2006). Aktuální verze, Windows 7, byla vydána v roce 2009.

První obchodně orientovaná verze systému Windows s názvem Windows NT 3.1 byla v roce 1993. Poté následovaly systémy Windows 3.5, 4.0 a Windows 2000. Když společnost Microsoft v roce 2001 vydala systém Windows XP, společnost jednoduše vytvořila různá vydání operačního systému pro osobní a obchodní účely. Windows Vista a Windows 7 se řídily stejnou strategií vydání.

Windows je navržen tak, aby fungoval standardně x86 hardware, například Intel a AMD procesory. Lze jej proto nainstalovat na více značek hardwaru, jako jsou počítače Dell, HP a Sony, stejně jako na domácí počítače. Windows 7 také obsahuje několik dotykový displej funkce, které umožňují provoz operačního systému na určitých tabletech a počítačích s dotykovými displeji. Mobilní operační systém společnosti Microsoft, Windows Phone, je navržen speciálně pro smartphony a běží na několika značkách telefonů, včetně HTC, Nokia a Samsung.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici systému Windows. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Windows, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici systému Windows užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.