Domů : Technické termíny : Definice úložné kapacity

Kapacita paměti

Úložná kapacita označuje, kolik místa na disku je jedno nebo více paměťová zařízení poskytuje. Měří, kolik dat může počítačový systém obsahovat. Například počítač s 500 GB pevný disk má úložnou kapacitu 500 gigabajty. Síť Server se čtyřmi 1TB disky má úložnou kapacitu 4 terabajty.

Úložná kapacita se často používá jako synonymum pro „místo na disku“. Odkazuje však na celkové místo na disku, nikoli na volné místo na disku. Například pevný disk s kapacitou úložiště 500 GB může mít k dispozici pouze 150 MB, pokud je zbytek místa na disku již vyčerpán. Proto při kontrole počítače, zda odpovídá programu Požadavky na systém, ujistěte se, že máte dostatek volného místa na disku pro instalaci programu. Pokud potřebujete více místa na disku, můžete zvýšit úložnou kapacitu počítače přidáním dalšího interního nebo externí pevný disk.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici úložné kapacity. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená kapacita úložiště, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici úložné kapacity užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.