Domů : Bity a bajty : Definice dat

Data

Počítačová data jsou informace zpracovávané nebo ukládané počítačem. Tyto informace mohou mít formu textových dokumentů, obrázků, zvukových klipů, softwarových programů nebo jiných typů dat. Počítačová data mohou být zpracována počítačem procesor a je uložen v soubory a Složky na počítači pevný disk.

Na své nejzákladnější úrovni jsou počítačová data hromádkou jedniček a nul, známých jako dvojitý data. Protože všechna počítačová data jsou v binárním formátu, lze je vytvářet, zpracovávat, ukládat a ukládat digitálně. To umožňuje přenos dat z jednoho počítače do druhého pomocí síťového připojení nebo různých mediálních zařízení. Rovněž se nezhoršuje v průběhu času ani neztrácí kvalitu po opakovaném použití.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici dat. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Data znamená, a je jedním z mnoha počítačových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici dat užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.