Domů : Technické termíny : Analogová definice

Analogový

Analog je adjektivum, které popisuje kontinuální měření nebo přenos signálu. Často je v kontrastu s digitální, jak počítače ukládat a zpracovávat data pomocí jedniček a nul.

Zatímco počítače jsou digitální zařízení, lidské bytosti jsou analogické. Všechno, co vnímáme, například to, co vidíme a slyšíme, je nepřetržitý přenos informací do našich smyslů. Tento nepřetržitý proud vstup není odhadován, ale přijat a zpracován našimi mozky jako analogová data.

Analogové a digitální zařízení

I když žijeme v době zvané „digitální doba“, stále existuje mnoho analogových zařízení. Například gramofon (nebo gramofon) je analogové zařízení, protože jehla nepřetržitě čte hrboly a drážky na záznamu. Naopak, a CD přehrávač je digitální, protože čte dvojitý data, která představují zvukový signál. Teploměr, který zobrazuje teplotu pomocí úrovně rtuti nebo jehly, je považován za analogový, zatímco teploměr, který zobrazuje teplotu na obrazovce, je digitální.

Digitální audio / video zařízení a softwarové programy aproximují zvukové nebo obrazové signály pomocí tzv. Procesu vzorkování. I když mohou „vzorkovat“ analogový signál několik tisíckrát za sekundu, digitální verze je stále jen odhadem. Analogový signál má nekonečný počet datových bodů, a proto je přesnější než digitální.

Zatímco analogová data mají své výhody, digitální data je mnohem snazší spravovat a upravovat. Protože počítače zpracovávají pouze digitální data, většina informací se dnes ukládá digitálně. Digitální data lze také snáze duplikovat a uchovat. Přesná kopie CD nebo pevný disk lze vytvořit znovu a znovu, zatímco kopírování analogové pásky nakonec zhorší kvalitu.

Konverze mezi analogovým a digitálním

Je možné převést analogová data na digitální a naopak. Můžete například použít analogově-digitální převodník (Pobočník), k převodu analogových kazet VHS na digitální filmy, které lze přehrávat na vašem zařízení PC. Podobně lze digitální zvuková data převést na analogový signál, který lze přehrávat pomocí reproduktoru. To se provádí pomocí digitálně-analogového převodníku (DAC), které mohou existovat buď v přehrávacím zařízení (například v počítači), nebo v reproduktoru.

POZNÁMKA: Pokud reproduktor přijímá digitální vstup (například a USB or Toslink připojení), musí k převodu signálu na analogový použít vestavěný DAC. Pokud přijímá analogový vstup, například 1/8 "zvukový kabel, konektor RCA nebo kabel reproduktoru, může být analogový signál vysílán přímo přes reproduktor.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici analogu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Analog, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto analogovou definici užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.