Domů : Hardwarové podmínky : Definice digitálního fotoaparátu

Digitální fotoaparáty

Digitální fotoaparát je podobný tradičnímu fotoaparátu založenému na filmu, ale pořizuje snímky digitálně. Při pořizování snímku digitálním fotoaparátem je obraz zaznamenán senzorem, který se nazývá „nabitá vazební jednotka“ nebo CCD. Místo uložení obrázku na analogový film jako tradiční fotoaparáty, digitální fotoaparáty ukládají fotografie v digitálním formátu paměť. Některé digitální fotoaparáty mají vestavěnou paměť, ale většina používá SD or Compact Flash karty.

Digitální fotoaparáty mají oproti svým analogovým protějškům několik výhod. Zatímco filmové role obvykle pojmou přibližně 24 obrázků, paměťové karty mají kapacitu pro uložení několika stovek nebo dokonce několika tisíc snímků na jednu kartu. Proto mohou být fotografové mnohem liberálnější při pořizování snímků. Vzhledem k tomu, že obrázky jsou snímány digitálně, mohou být nežádoucí snímky vymazána přímo na kameru. Většina digitálních fotoaparátů obsahuje také malý LCD obrazovka, která zobrazuje živý náhled obrázku, což usnadňuje pořízení dokonalého obrazu. Tyto kamery obvykle obsahují také možnost nahrávat video.

V minulosti lidé museli svůj film odevzdat v místě zpracování fotografií, aby mohli své snímky vyvinout. U digitálních fotoaparátů můžete jednoduše importovat obrázky do počítače pomocí a USB kabel. Po importu digitálních fotografií je můžete publikovat online nebo poslat e-mailem přátelům. Můžete je také upravit pomocí softwaru pro úpravu fotografií. Pokud chcete tisknout tištěné kopie svých fotografií můžete použít domácí tiskárnu nebo službu online tisku.

Velikost digitálních fotoaparátů je velmi kvalitní. Na dolním konci jsou přenosná elektronická zařízení, jako jsou mobilní telefony a iPody které mají v sobě zabudované digitální fotoaparáty. Ve středním rozsahu jsou samostatný fotoaparáty typu „zaměř a fotografuj“, které mají další funkce a režimy fotografování. Na špičkové úrovni jsou digitální zrcadlovky, které podporují výměnné objektivy. Tyto fotoaparáty používají profesionálové ve fotografování a snímají na vysoké úrovni řešení obrázky s přesnou barvou.

Zatímco časné digitální fotoaparáty nedosahovaly tak dobrých výsledků jako jejich filmové protějšky, moderní digitální fotoaparáty nyní mohou pořizovat ještě kvalitnější snímky. Dnešní fotoaparáty typu point-and-shoot mají nyní rozlišení přesahující 10 megapixely, což jim umožňuje zachytit křišťálově čistý obraz. Rovněž zaostřují a snímají obrázky mnohem rychleji než dříve, což jim dává odezvu analogových kamer. Tato vylepšení, spolu s mnoha výhodami digitální fotografie, jsou důvodem, proč téměř všichni fotografové přešli na digitální.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici digitálního fotoaparátu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená digitální fotoaparát, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici digitálního fotoaparátu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.