Domů : Hardwarové podmínky : Definice SD

SD

Zkratka „Secure Digital“. SD je typ paměťové karty, která se používá k ukládání dat v přenosných elektronických zařízeních. Mezi příklady patří digitální fotoaparáty, videorekordéry, smartphonya přenosné hudební přehrávače. Karty SD se považují za vyměnitelné úložiště (místo interního nebo externího úložiště), protože je lze vložit a odebrat z kompatibilního zařízení.

První karty SD byly představeny v roce 1999. Používali téměř stejný tvar jako stávající formát MultiMediaCard (MMC), ale byly o něco silnější (2.1 mm oproti 1.4 mm). Rozměry standardní karty SD jsou:

  • Šířka 24 mm
  • 32 mm vysoký
  • Tloušťka 2.1 mm

Každá SD karta má šikmý pravý horní roh, aby bylo možné kartu vložit pouze jedním způsobem. Levá strana karty má fyzický posuvník, který zabraňuje zápisu karty (pouze pro čtení) při přesunutí do polohy LOCK. „Zabezpečená“ část „Secure Digital“ odkazuje na jeho vestavěný DRM technologie ochrany. Formát SD podporuje ochranu obsahu pro zapisovatelná média (CPRM), která zabraňuje čtení chráněného obsahu z jiného úložného zařízení.

Od svého zavedení v roce 1999 prošel formát karty SD několika iteracemi. Níže jsou uvedeny různé verze SD, které jsou uvedeny s maximální kapacitou úložiště rychlost přenosu dat.

  1. SD - kapacita 2 GB, 12.5 MB / s
  2. SDHC - kapacita 32 GB, 25 MB / s
  3. SDXC - kapacita 2 TB, 312 MB / s
  4. SDUC - kapacita 128 TB, 985 MB / s

Další verze SD s názvem microSD byla představena v roce 2005. Karty microSD jsou mnohem menší než karty SD a mají rozměry 11 mm x 15 mm x 1 mm. Malá zařízení, jako jsou GoPros a smartphony, mají sloty pro microSD, aby se co nejvíce zmenšila celková velikost zařízení. Karty microSD lze použít ve standardních slotech pro karty SD pomocí adaptéru microSD-to-SD.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici SD. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co SD znamená, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici SD užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.