Domů : Hardwarové podmínky : Definice přehrávače iPod

iPod

IPod je přenosný hudební přehrávač vyvinutý společností Apple Computer. I když se jedná o produkt Apple, lze iPod používat s počítači Mac i PC. The iTunes software, také vytvořený společností Apple, se používá k organizaci a přenosu skladeb a seznamů skladeb do přehrávače iPod. ITunes i iPod podporují širokou škálu zvukových formátů, včetně MP3, AAC, WAV a AIFF. MP3 je nejběžnější formát komprese zvuku, zatímco AAC je formát používaný hudebním obchodem iTunes. WAV a AIFF jsou téměř identické formáty, které ukládají zvuk v kvalitě CD.

Od uvedení iPodu v roce 2001 vydala společnost Apple několik nových verzí populárního zařízení. Patří mezi ně iPod, iPod mini, iPod Special Edition, iPod photo a iPod shuffle. iPod mini je menší verze přehrávače iPod, která se dodává v různých barvách a obsahuje méně skladeb. iPod Special Edition je variantou základního iPodu (první je černý iPod U2 s podpisy členů kapely na zadní straně). iPod photo je iPod s barevnou obrazovkou, který uživatelům umožňuje ukládat a prohlížet knihovnu fotografií a přehrávat hudbu. iPod shuffle je extra malý iPod, který pojme jen pár stovek skladeb a nemá obrazovku.

Všechny iPody ukládají data na interní pevný disk, s výjimkou přehrávače iPod Shuffle, který využívá flash paměť. To znamená, že každý iPod, včetně náhodného přehrávání, lze také použít jako pevný disk. Kromě hudebního přehrávače může iPod sloužit jako záložní zařízení, základní organizér a budík. Chcete-li přenést soubory do přehrávače iPod, musíte jej nejprve připojit k počítači pomocí kabelu USB nebo Firewire. iTunes mohou automaticky přenášet vaše seznamy skladeb a písně nebo můžete změnit předvolby programu a ručně aktualizovat iPod.

Díky svému vynikajícímu rozhraní a bezkonkurenčnímu snadnému použití se iPod stal základním produktem na trhu přenosných hudebních přehrávačů. Je pravda, že „skvělý faktor“ vlastnictví iPodu mu jistě také pomohl získat popularitu.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici přehrávače iPod. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená iPod, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici iPodu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.