Domů : Podmínky internetu : Definice digitální stopy

Digitální stopa

Digitální stopa je stopou datum vytvoříte při používání internetu. Zahrnuje Webové stránky navštívíš e-maily odesíláte a informace, které zadáváte on-line služby.

„Pasivní digitální stopa“ je datová stopa, kterou neúmyslně necháte online. Když například navštívíte web, zobrazí se Webový server může přihlásit vaše IP adresa, který identifikuje vaše Poskytovatelé internetových služeb a vaše přibližná poloha. I když se vaše IP adresa může změnit a neobsahuje žádné osobní údaje, je stále považována za součást vaší digitální stopy. Osobnějším aspektem vaší pasivní digitální stopy je vaše historie vyhledávání, kterou někteří ukládají vyhledávače když jste přihlášeni.

„Aktivní digitální stopa“ zahrnuje data, která záměrně odešlete online. Odeslání e-mailu přispívá k vaší aktivní digitální stopě, protože očekáváte, že data uvidí nebo uloží jiná osoba. Čím více e-mailů posíláte, tím více roste vaše digitální stopa. Protože většina lidí ukládá své e-maily online, zprávy, které odesíláte, mohou snadno zůstat online několik let nebo déle.

Publikování a blog a zveřejňování příspěvků sociální média aktualizace jsou další populární způsoby, jak rozšířit svou digitální stopu. Každý tweet zveřejňujete na Twitteru, každou aktualizaci stavu, na které publikujete Facebooka každá fotka, na které sdílíte Instagram přispívá k vaší digitální stopě. O to více času strávíte social networking tím větší bude vaše digitální stopa. Dokonce i „lajkování“ stránky nebo příspěvku na Facebooku vám přidá na digitální stopě, protože data se ukládají na serverech Facebooku.

Každý, kdo používá internet, má digitální stopu, takže se nemusíte bát. Je však rozumné zvážit, jakou stopu dat po sobě zanecháváte. Například porozumění vaší digitální stopě vám může zabránit v zasílání odporného e-mailu, protože zpráva může zůstat navždy online. Může vás také vést k tomu, abyste více rozlišovali v tom, co zveřejňujete na webových stránkách sociálních médií. I když často můžete vymazat obsah ze stránek sociálních médií najednou digitální data byla sdílena online, neexistuje žádná záruka, že je budete moci kdykoli odstranit z Internetu.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici digitální stopy. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Digital Footprint, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Digital Footprint užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.