Domů : Hardwarové podmínky : Definice Compact Flash

Compact Flash

Compact Flash je často zkratkou jednoduše „CF“ a je typem flash paměti. Karty Compact Flash se nejčastěji používají k ukládání obrázků v digitálních fotoaparátech, ale také se používají v zařízeních, jako jsou PDA a přenosné hudební přehrávače.

Existují dva typy karet Compact Flash, které jsou kreativně pojmenovány „Typ I“ a „Typ II“. Karty typu I mají tloušťku 3.3 mm, zatímco karty typu II mají tloušťku 5 mm. IBM vyrábí kartu „MicroDrive“, která má stejné rozměry jako CF karta typu II, ale používá spíše skutečnou konstrukci pevného disku než flash paměť. Karty Compact Flash původně mohly ukládat pouze několik megabajtů dat, nyní však mohou ukládat několik gigabajtů. Nový standard CF + může uložit možných 137 GB dat. Nevím jak vy, ale přemýšlel bych o zálohování těchto informací, než hodím kartu do kapsy.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Compact Flash. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Compact Flash, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Compact Flash užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.