Domů : Hardwarové podmínky : Definice USB

USB

Zkratka pro „Universal Serial Bus.“ USB je nejběžnější typ portu počítače používaný v dnešních počítačích. Může být použit k připojení klávesnic, myší, herních ovladačů, tiskáren, skenerů, digitálních fotoaparátů a jednotek vyměnitelných médií, abychom jmenovali alespoň některé. S pomocí několika rozbočovačů USB můžete připojit až 127 periferií k jednomu portu USB a používat je všechny najednou (i když by to vyžadovalo trochu obratnosti).

USB je také rychlejší než starší porty, jako jsou sériové a paralelní porty. Specifikace USB 1.1 podporuje přenosové rychlosti až 12 Mb / s a ​​USB 2.0 má maximální přenosovou rychlost 480 Mbps. Ačkoli USB bylo představeno v roce 1997, tato technologie se opravdu rozběhla až po zavedení Apple iMac (na konci roku 1998), který používal výhradně USB porty. Je to poněkud ironické, protože USB bylo vytvořeno a navrženo společnostmi Intel, Compaq, Digital a IBM. Během posledních několika let se USB stalo široce používaným multiplatformním rozhraním pro Mac i PC.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici USB. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co USB znamená, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici USB užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.