Domů : Technické termíny : Odstranit definici

Vymazat

Odstranit je počítačová terminologie pro odstranění nebo vymazání. Můžete odstranit text z dokumentu a odstranit celé soubory nebo složky z pevného disku. Při psaní dokumentu můžete odstranit znaky za kurzorem stisknutím klávesy Odstranit. Chcete-li odstranit znaky před kurzorem, můžete stisknout menší klávesu mazání poblíž tlačítek Domů a Konec na klávesnici. Můžete také odebrat celé části textu výběrem textu, který chcete odstranit, a stisknutím libovolného tlačítka pro odstranění na klávesnici.

Soubory a složky lze z pevného disku odebrat přetažením do koše (Windows) nebo koše (Macintosh) a následným vyprázdněním koše. Když soubor odstraníte, ve skutečnosti se nevymaže, ale místo toho se odstraní odkaz na soubor. To znamená, že odstraněné soubory jsou stále neporušené, dokud nebudou přepsány. Speciální nástroje, jako je Norton Unerase, mohou obnovit náhodně smazané soubory.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Odstranit. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Delete, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Smazání užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.