Domů : Bity a bajty : Definice rychlosti přenosu dat

Rychlost přenosu dat

Rychlost přenosu dat se běžně používá k měření rychlosti datum se přenáší z jednoho místa na druhé. Například a pevný disk může mít maximální rychlost přenosu dat 480 Mbps, zatímco vaše ISP může nabízet připojení k internetu s maximální rychlostí přenosu dat pouze 1.5 Mb / s.

Rychlost přenosu dat se obvykle měří v bitech za sekundu (bps) na rozdíl od bajtů za sekundu, což může být pochopitelně matoucí. Protože v bajtu je osm bitů, přenášená rychlost přenosu dat 80 Mb / s přenáší pouze 10 MB za sekundu. I když je to pro spotřebitele matoucí, poskytovatelé internetových služeb si musí užívat měření rychlosti přenosu dat v b / s, protože jejich rychlost přístupu k internetu zní 8krát rychleji, než ve skutečnosti jsou.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici rychlosti přenosu dat. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená rychlost přenosu dat, a je jedním z mnoha počítačových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici rychlosti přenosu dat užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.