Domů : Technické termíny : Bezdrátová definice

bezdrátový

Ve světě počítačů může být pojem „bezdrátový“ poměrně nejednoznačný, protože může odkazovat na několik různých bezdrátových technologií. Dva nejběžnější typy bezdrátových funkcí, které počítače mají, jsou Wi-Fi a Bluetooth.

Wi-Fi je technologie používaná pro bezdrátové sítě. Pokud má váš počítač bezdrátovou kartu, je pravděpodobně kompatibilní s Wi-Fi. Bezdrátová karta se přenáší do bezdrátového směrovače, který je také založen na standardu Wi-Fi. Bezdrátové směrovače jsou často připojeny k síti, kabelový modemnebo DSL modem, který poskytuje přístup k internetu komukoli připojenému k bezdrátové síti.

Bluetooth je technologie často používaná pro bezdrátové klávesnice a myši, bezdrátový tisk a bezdrátová sluchátka s mikrofonem. Abyste mohli používat zařízení, jako je Bluetooth klávesnice nebo myš, musí být váš počítač vybaven technologií Bluetooth nebo musí být nainstalován adaptér Bluetooth.

Počítače mohou kromě Wi-Fi a Bluetooth používat i jiné bezdrátové technologie. Produkty, jako jsou dálková ovládání a bezdrátové myši, mohou používat infračervené nebo jiné vlastní bezdrátové technologie. Vzhledem k mnoha dostupným bezdrátovým možnostem je dobré zkontrolovat Požadavky na systém jakéhokoli bezdrátového zařízení, které uvažujete o koupi.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici bezdrátového připojení. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Wireless, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici bezdrátového připojení užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.