Domů : Hardwarové podmínky : Definice Ethernetu

Ethernet

Ethernet, vyslovovaný „E-thernet“ (s dlouhým „e“), je standardní způsob připojení počítačů na síť přes drátové spojení. Poskytuje jednoduché rozhraní a pro připojení více zařízení, například počítačů, routery, a spínače. S jediným routerem a několika ethernetovými kabely můžete vytvořit LAN, což umožňuje vzájemně komunikovat všechna připojená zařízení.

Standardní ethernetový kabel je o něco silnější než telefonní kabel a má znak RJ45 konektor na každém konci. Ethernet porty vypadají podobně jako telefonní konektory, ale jsou o něco širší. Můžete připojit nebo odpojit zařízení v síti Ethernet, když jsou zapnutá, aniž byste je poškodili.

Like USB„Ethernet má několik standardů, které všechny používají stejné rozhraní. Tyto zahrnují:

  • 10BASE-T - podporuje až 10 Mbps
  • 100BASE-T - podporuje až 100 Mbps
  • 1000BASE-T (nazývané také „Gigabitový Ethernet ") - podporuje až 1,000 XNUMX Mb / s

Většina ethernetových zařízení je zpětně kompatibilní s nízkorychlostními ethernetovými kabely a zařízeními. Připojení však bude jen tak rychlé jako nejnižší společný jmenovatel. Například pokud připojíte počítač k 10BASE-T NIC do sítě 100BASE-T bude počítač schopen odesílat a přijímat data pouze rychlostí 10 Mb / s. Pokud máte router Gigabit Ethernet a připojujete k němu zařízení pomocí kabelů 100BASE-T, maximum rychlost přenosu dat bude 100 Mbps.

Zatímco Ethernet je stále standardem pro kabelové sítě, v mnoha oblastech byl nahrazen bezdrátový sítě. Wi-Fi umožňuje připojení vašeho notebook or smartphone do sítě, aniž by byl kabelem připoután ke zdi. The 802.11ac Standard Wi-Fi dokonce poskytuje rychlejší maximální rychlost přenosu dat než Gigabit Ethernet. Drátové připojení je stále méně náchylné k rušení a je bezpečnější než bezdrátové, a proto mnoho podniků a organizací stále používá Ethernet.

POZNÁMKA: Ethernet je také znám pod svým technickým názvem, “IEEE 802.3. "

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Ethernetu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Ethernet, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici ethernetu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.