Domů : Technické termíny : Definice RJ45

RJ45

RJ45 je typ konektoru, který se běžně používá Ethernet síťování. Vypadá podobně jako telefonní konektor, ale je o něco širší. Protože ethernetové kabely mají na každém konci konektor RJ45, ethernetové kabely se někdy také nazývají kabely RJ45.

„RJ“ v RJ45 znamená „registered jack“, protože se jedná o standardizované síťové rozhraní. „45“ jednoduše odkazuje na číslo standardu rozhraní. Každý konektor RJ45 má osm pinů, což znamená, že kabel RJ45 obsahuje osm samostatných vodičů. Pokud se podíváte pozorně na konec ethernetového kabelu, můžete skutečně vidět osm vodičů, které mají každý jinou barvu. Čtyři z nich jsou plné barvy, zatímco ostatní čtyři jsou pruhované.

Kabely RJ45 lze připojit dvěma různými způsoby. Jedna verze se jmenuje T-568A a druhá je T-568B. Níže jsou uvedeny tyto standardy zapojení:

T-568A
 1. Bílá / zelená (příjem +)
 2. Zelená (příjem -)
 3. Bílá / oranžová (vysílání +)
 4. Modrý
 5. Bílá / modrá
 6. Oranžová (přenos -)
 7. Bílá / hnědá
 8. Hnědý
T-568B
 1. Bílá / oranžová (vysílání +)
 2. Oranžová (přenos -)
 3. Bílá / zelená (příjem +)
 4. Modrý
 5. Bílá / modrá
 6. Zelená (příjem -)
 7. Bílá / hnědá
 8. Hnědý
Schéma zapojení T-568B je zdaleka nejběžnější, ačkoli mnoho zařízení podporuje schéma zapojení T-568A také. Nějaký vytváření sítí aplikace vyžadují křížený ethernetový kabel, který má na jednom konci konektor T-568A a na druhém konci konektor T-568B. Tento typ kabelu se obvykle používá pro přímé připojení mezi počítači, pokud není k dispozici router, hubnebo přepnout k dispozici.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici RJ45. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená RJ45, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici RJ45 užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.