Domů : Hardwarové podmínky : Definice ADSL

ADSL

Zkratka pro „Asymetric Digital Subscriber Line“. ADSL je typ DSL, což je metoda přenosu dat přes měděné telefonní linky. Zatímco symetrický DSL (SDSL) obrázky a Stahování data stejnou rychlostí, ADSL má různé maximální rychlosti přenosu dat pro nahrávání a stahování dat.

Například připojení ADSL může umožnit rychlost stahování 1.5 Mb / s, zatímco rychlost nahrávání může dosáhnout pouze 256 kb / s. Protože většina uživatelů stáhne mnohem více dat, než nahraje, nemá tento rozdíl obvykle znatelný dopad na rychlost přístupu k internetu. Pro webové servery nebo jiné počítače, které odesílají velké množství dat, by však ADSL byla neefektivní volba.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici ADSL. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená ADSL, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici ADSL užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.