Domů : Bity a bajty : Definice Kbps

Kbps

Zkratka „Kilobit za sekundu“. 1 kB / s se rovná 1,000 XNUMX bitů za sekundu. To znamená, že připojení 300 Kbps může přenést 300,000 1,000 bitů za sekundu. 1 XNUMX kb / s se rovná XNUMX Mbps.

Kbps se primárně používá k měření rychlost přenosu dat. Například, dial-up modemy byly ohodnoceny maximem download rychlosti, například 14.4, 28.8 a 56 kb / s. Během 1990. let a počátkem roku 2000 zůstal Kbps standardní způsob měření dat přenosu dat. Nicméně, širokopásmové připojení jako kabel a DSL nyní nabízejí rychlost několika megabitů za sekundu. Mbps je proto všudypřítomnější než Kbps.

POZNÁMKA: Malé písmeno „b“ v kb / s je významné. Znamená to „bity“, nikoli bajty (což je reprezentováno velkým „B“). Jelikož v jednom bajtu je osm bitů, 400 Kbps se rovná 400 ÷ 8 nebo 50 KBps. Protože se rychlost přenosu dat tradičně měří v b / s, používá se Kbps častěji než KBps.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Kbps. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Kbps znamená, a je jedním z mnoha počítačových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Kbps užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.