Domů : Podmínky softwaru : Definice Java

Jáva

Java je na vysoké úrovni programovací jazyk vyvinutý společností Sun Microsystems. Původně byl navržen pro vývoj programů pro set-top boxy a kapesní zařízení, ale později se stal populární volbou pro tvorbu webu aplikace.

Java syntax je podobný C + +, ale je přísně objektově orientovaný programovací jazyk. Například většina programů Java obsahuje třídy, které se používají k definování objektů, a metody, které jsou přiřazeny k jednotlivým třídám. Java je také známá tím, že je přísnější než C ++, což znamená proměnné a funkce musí být výslovně definováno. To znamená Javu Zdrojový kód může vytvářet chyby nebo „výjimky“ snadněji než jiné jazyky, ale omezuje také jiné typy chyb, které mohou být způsobeny nedefinovanými proměnnými nebo nepřiřazenými typy.

Na rozdíl od spustitelných souborů systému Windows (. EXE soubory) nebo aplikace pro Macintosh (.APLIKACE soubory), programy Java nejsou spuštěny přímo operační systém. Místo toho jsou programy Java interpretovány Java Virtual Machine nebo JVM, který běží na více plošiny. To znamená, že všechny programy Java jsou Multiplatformní a může běžet na různých platformách, včetně počítačů Macintosh, Windows a Unix. JVM však musí být nainstalován pro aplikace Java nebo applety běžet vůbec. Naštěstí je JVM zahrnut jako součást Java Runtime Environment (JRE), který je k dispozici jako stažení zdarma.

POZNÁMKA: Společnost Oracle získala Sun Microsystems v lednu 2010. Proto je Java nyní udržována a distribuována společností Oracle.

Přípony souborů: .JÁVA, .java, .JAD, . JAR, .JSP, .TŘÍDA

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici prostředí Java. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Java, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Java užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.