Domů : Hardwarové podmínky : Definice systémových požadavků

Požadavky na systém

Kdykoli si zakoupíte software nebo hardware pro váš počítač, měli byste se nejprve ujistit, že váš počítač podporuje systémové požadavky. Toto jsou nezbytné specifikace, které váš počítač musí mít, aby mohl používat software nebo hardware. Například počítačová hra může vyžadovat, abyste v počítači měli Windows XP nebo novější, procesor 2.0 GHz, 512 MB nebo RAM, 64 MB grafickou kartu a 500 MB nebo místo na pevném disku. Pokud váš počítač nesplňuje všechny tyto požadavky, hra nebude fungovat velmi dobře nebo nemusí fungovat vůbec.

Stejně důležité je zkontrolovat systémové požadavky na hardwarová zařízení. Kupujete-li například tiskárnu, může vyžadovat Windows XP nebo Mac OS X 10.3 nebo novější. Může také vyžadovat port USB a 80 MB volného místa na pevném disku. Pokud váš počítač nemá žádné porty USB, nebudete moci tiskárnu fyzicky připojit. Pokud vaše zařízení nemá Windows XP nebo Mac OS X 10.3 nebo novější, mohou být ovladače tiskárny nekompatibilní s vaším operačním systémem. To znamená, že počítač nebude schopen tiskárnu rozpoznat.

Většina hardwarových a softwarových produktů má systémové požadavky vytištěné na boční nebo spodní straně obalu produktu. Když nakupujete počítačový software nebo hardware, je dobré nejprve zjistit, jaké jsou specifikace vašeho systému, a zapsat si je na kousek papíru. Mezi důležité informace, které je třeba zaznamenat, patří:

  1. Operační systém (tj. Windows XP, SP 2 nebo Mac OS X 10.3.8)
  2. Rychlost procesoru (tj. Pentium 4, 3.2 GHz nebo Power PC G5, 2.0 GHz)
  3. Paměť, aka RAM (tj. 512 MB)
  4. Grafická karta (tj. ATI Radeon 9800 w / 256 MB video paměti)
  5. Místo na pevném disku (tj. K dispozici 80 GB)
  6. I / O porty (tj. USB, Firewire, Serial, Parallel, SCSI, VGA, DVI porty)

Zaznamenáním těchto specifikací z vašeho počítače budete moci zajistit, že váš počítač podporuje produkty, které kupujete.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici systémových požadavků. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Systémové požadavky, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici systémových požadavků užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.